کاهش خطر بروز سکته مغزی با مصرف مکمل ویتامن ث

سلامانه :یافته های تازه دانشمندان فرانسوی نشان می دهد، خطر بروز سکته مغزی در افرادی که از کمبود ویتامین ث رنج می برند بسیار زیاد است.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، سکته مغزی هموراژیک که پس از مسدود شدن یکی از رگ های مغز بروز می کند تنها 15 درصد سکته های مغزی را تشکیل می دهد، اما از انواع دیگر آن مرگبارتر است.  
دکتر استفان وانیر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه رن و سرپرست این مطالعه گفت:" نتیجه این مطالعه نشان داد، میزان اندک ویتامین ث خطر بروز خونریزی و سکته مغزی را به شدت افزایش می دهد. "
او افزود:" احتمالا ویتامین ث با کاهش فشار خون نقش مهمی در حفظ تندرستی رگ های خونی، پیشگیری از گرفتگی آنها و بروز سکته های مغزی ایفا می کند. "
دانشمندان، برای بررسی نقش ویتامین ث در پیشگیری از بروز سکته مغزی، 130 فرد سالم و بیمار که از عوارض جانبی سکته مغزی رنج می بردند را مقایسه کردند. 
بررسی نمونه های خون شرکت کنندگان در مطالعه نشان داد، افرادی که سکته مغزی کرده بودند سطح ویتامین ث بدن شان به شدت کاهش پیدا کرده بود، در حالی که افراد عادی چنین نبودند. 
پروفسور لوئیس مورلچ، رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان مرکزی نیویورک گفت:" برای پیشگیری کردن از بروز سکته مغزی باید از رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی پیروی کرد، مکمل ویتامین ث مصرف کرد و از نوشیدن الکل و دود کردن سیگار پرهیز کرد. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.