مبانی پروبیوتیک ها

سلامانه :در سال های اخیر، پروبیوتیک ها گستره وسیعی یافته اند. مصرف این نوع مکمل ها برای انسان مفید است. اما همه از این موضوع آگاه هستند و میزان مصرف این مکمل را می دانند؟
پروبیوتیک ها چه هستند؟ 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، پروبیوتیک ها ارگانیزم هایی هستند که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارند و معمولا به مواد غذایی اضافه می شوند یا به صورت مکمل در دسترس عموم قرار دارند. این مواد را بیشتر از همه در ماست می توان یافت چون از برخی پروبیوتیک ها در پروسه تولید ماست استفاده می شود.
پروبیوتیک ها چه می کنند؟
پروبیوتیک ها سبب بیرون رانده شدن باکتری های مضر و جایگزین شدن باکتری های مفید در بدن می شوند. پروبیوتیک ها فواید بیشماری دارند که عبارتند از:
1- تسهیل پروسه هضم 
2- پیشگیری از عفونت گوارش. 
نتایج پژوهش های محققان نشان داده پروبیوتیک ها تاثیر بسیار زیادی در درمان سرطان روده و ... دارند. 
چگونه باید پروبیوتیک ها را مصرف کنید؟
به بیماری تان بستگی دارد. در ادامه می توانید نام پروبیوتیک هایی که تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از بیماری های گوناگون دارند را بخوانید:
- اسهال و سایر مشکلات گوارشی ناشی از مصرف آنتی بیوتیک ها: 
coagulans GBI-30، S. cerevisiae boulardii, Lactobacillus rhamnosus GG
- عفونت های مجاری ادرار و دستگاه تناسلی بانوان:
 L. reuteri RC-14
سندروم روده تحریک پذیر (IBS):
 Bifidobacterium infantis 35624 
- اگزما:
L. rhamnosus GG
افراد سالم باید مصرف پروبیوتیک ها را متوقف کنند؟
حتی در صورتی که از بیماری خاصی رنج نمی برید باید مواد غذایی سرشار از پروبیوتیک ها را در رژیم غذایی تان بگنجانید چون در معرض ابتلا به عفونت سینوس ها، سرماخوردگی و ... قرار دارید. 
نتایج بررسی ها نشان داده مصرف پروبیوتیک هایی مانند L. casei DN-114001،L. acidophilus NCFM و ... سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند و شانس ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا را به شدت کم می کنند.
باید از پروبیوتیک های خاصی پرهیز کرد؟ 
اغلب شرکت هایی که برای استفاده از پروبیوتیک ها سرمایه گذاری کرده اند به فواید بیشمار این مواد پی برده اند. اگر با اسم پروبیوتیک آشنا نیستید، باید از پزشک تان کمک بگیرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.