مغز با استفاده از تجربیات تازه خاطرات گذشته را بازنویسی می کند

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، پروسه تبدیل خاطرات در مغز شناسایی شده است.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر دونا جو پل، فوق دکترا در علوم اجتماعی و پزشکی در دانشگاه نورث وسترن گفت:" حافظه انسان دوربین فیلمبرداری نیست. "
او افزود:" حافظه پس از به هم ریختن و تدوین مجدد رویدادها، داستانی می سازد که با دنیای امروز هماهنگ باشد. "  
دانشمندان، برای بررسی نحوه تغییر خاطرات، حافظه 17 زن و مرد را تجزیه و تحلیل کردند. 
از شرکت کنندگان در این مطالعه خواسته شد به تصاویر 168 جسم مختلف نگاه و سپس از چند ساعت  این تصاویر را در پس زمینه جدید قرار دهند. اکثر قریب به اتفاق افراد در این کار ناموفق بودند. 
محققان در آزمایشی دیگر از شرکت کنندگان خواستند مکان سه شئی را در مانیتور به خاطر بسپارند و پس از یک هفته، آنها را در مکان صحیح قرار دهند. نتیجه این آرمایش نیز منفی بود. 
دکتر پل گفت:" یافته های این مطالعه نشان می دهند، حافظه، با قرار دادن اطلاعات تازه بر روی اطلاعات قدیمی خود را به روز می کند. " 
پژوهشگران می گویند، هیپوکامپ - ساختمان عصبی خمیده ای که در کف شاخ میانی بطن طفی مغز قرار دارد - تدوین گر و مسئول جلوه های ویژه مغز است و خاطرات را بازنگری و تغییر می دهد. 
دکتر جوئل واس، استادیار رشته علوم اجتماعی و مغز و اعصاب مدرسه پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت:" همه دوست دارند خاطرات بچگی و ... را به وضوح به یاد بیاورند، اما حافظه انسان به گونه ای طراحی شده است که به افراد در موقعیت های حساس کمک می کند به روز باشد و درست تصمیم بگیرد. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.