مواد غذایی تسکین دهنده روماتیسم مفصلی

سلامانه :روش خاصی برای درمان بیماری روماتیسم مفصلی وجود ندارد، اما مصرف غذاهای سالم، حفظ تندرستی و وزن در حد طبیعی به مبتلایان کمک می کند احساس خوبی داشته باشند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، بهترین کار، پیروی کردن از رژیم غذایی مدیترانه ای و مصرف ماهی، غلات کامل، میوه ها، سبزیجات، روغن زیتون و لبنیات کم چرب است. 
مصرف ماهی
اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی آزاد، ماهی تن و ماهی قزل آلا تورم مفاصل بدن را کاهش می دهند. مبتلایان به روماتیسم مفصلی دست کم باید هفته ای دو بار ماهی بخورند. 
فکر کردن درباره مکمل ها
اگر ماهی دوست ندارید، مکمل های خوراکی امگا 3 مصرف کنید تا میزان خشکی صبحگاهیمفاصل بدن تان کاهش یابد. 
مصرف چربی های سالم
مبتلایان به بیماری روماتیسم قلبی باید از مصرف چربی های اشباع - کره، گوشت قرمز و ... - بپرهیزند. بهترین جایگزین چربی های اشباع روغن های زیتون، هسته انگور، کانولا و ... است. 
مصرف غلات کامل 
وجود فیبر در رژیم غذایی سبب بهبود فرآیند هضم و کاهش التهاب در بدن می شود. بهتر است نان های سبوس دار، غلات و حبوبات را به رژیم غذایی تان بیفزایید. 
مصرف میوه ها و سبزیجات 
با مصرف میوه ها و سبزیجات که سرشار از آنتی اکسیدان هستند سیستم ایمنی بدن تان را تقویت کرده و التهاب مفاصل را کاهش می دهید. میوه ها و سبزیجات سرشار از آنتی اکسیدان عبارتند از: آلو خشک، کشمش، انواع توت ها، کلم پیچ، اسفناج و کلم بروکسل. 
کلسیم را فراموش نکنید
ماده معدنی کلسیم و ویتامین د نقش اساسی در حفظ تندرستی مفاصل و استخوان های بدن ایفا می کنند.  با مصرف شیر، پنیر، ماست و سایر محصولات لبنی می توان نیاز بدن به ماده معدنی کلسیم را تامین کرد. مواد غذایی سرشار از ویتامین د عبارتند از: جگر گاو، زرده تخم مرغ و ...

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.