یوگا تمرینی برای کاهش خستگی

سلامانه :محققان مرکز تحقیقات سرطانی در دانشگاه ایالتی اوهایو متوجه ارتباط میان یوگا و میزان کاستن التهاب در نجات یافتگان سرطان سینه شدند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان حدود 200 نفر از نجات یافتگان این بیماری را 5 سال مورد مطالعه قرار دادند و متوجه شدند پس از 6 ماه تمرین ورزش یوگا، آثار خستگی 75 درصد  و التهاب ذهنی نیز 20 درصد کاهش یافت.
 تمرین یوگا طی 3 ماه از خستگی میکاهد و التهاب در نجات‌یافتگان سرطان سینه را تسریع می‌کند. هرچقدر تعداد زنان بیشتری یوگا تمرین کردند، نتایج بهتری به دست آوردند.
طی  6 ماه پس از مطالعه(سه ماه پس از آنکه تمرینهای معمول یوگا تمام شد) نتایج حاکی از آن بود که مشکلات جسمی به طور متوسط75 درصد در زنانی که یوگا تمرین می‌کردند کمتر بود.
 شرکت‌کنندگان  قبل از آغاز مطالعه درمان سرطان را  تکمیل کرده بودند و فقط به‌عنوان نوآموزان یوگا دسته‌بندی شدند. شرکت‌کنندگان در گروههای کوچک  2 بار در هفته و در یک بازه زمانی 12 هفته‌ای یوگا تمرین کردند. هنگامی ‌که  زنان گروه کنترل  منتظر بودند تا همان  تمرین یوگا را دریافت کنند، طی دوران مطالعه به آنها دستور داده شد  فعالیتهای روزمره را انجام دهند و یوگا تمرین نکنند.
دکتر جانیس کیکولت  گلسر استاد  روانشناسی دانشگاه ایالت اوهایو و مولف اصلی تحقیق می گوید:" این امر نشان داد  ورزشهای ساده یوگا طی چندماه مزیتهای فراوانی برای نجات یافتگان سرطان سینه دارد. همچنین ما معتقدیم این نتایج را می توان به گروههای مختلف افراد  تعمیم داد که با خستگی و التهاب ذهنی دست و پنجه نرم می کنند."
هرچند مطالعات متعدد نشان داده است یوگا مزایای فراوانی دارد اما این بزرگترین مطالعه بر مبنای شانس و تصادف بوده  که شامل معیارهای بیولوژیکی  بوده است. نتایج این مطالعه در ژورنال Clinical Oncology منتشر شده است. محققان تحقیق روی نجات یافتگان سرطان سینه تمرکز کردند زیرا  فشار درمان برای بیماران بسیار زیاد و خسته کننده است.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.