جراحی معده خطر حمله قلبی در افراد چاق را کاهش می دهد

سلامانه :بنا بر تحقیقات انجام شده در دانشگاه منچستر افراد چاقی که برای کاهش وزن عمل جراحی معده انجام می دهند کمتر در معرض حملات قلبی قرار می گیرند. پژوهش انجام شده بر روی 29 هزار بیمار که عمل جراحی چاقی انجام داده­اند نشان از این نکته داشته است که مرگ و میر به میزان 40 درصد و حملات قلبی به میزان 50 درصد در این افراد در مقایسه با سایر افراد چاقی که چنین جراحی انجام نداده­اند کمتر است.

به گزارش شفقنا از ساینس دیلی، مشکل چاقی ارتباط مستقیمی با بسیاری از بیماری­های خطرناک از جمله سکته­های قلبی، دیابت نوع 2، بسیاری از انواع سرطان­ها و در نهایت کاهش میزان امید به زندگی در افراد دارد. بر همین اساس بررسی زندگی بعد از عمل افرادی که جراحی چاقی انجام داده­اند نشان می­دهد نه تنها خطر حملات قلبی و عروقی در این افراد کاهش پیدا کرده است بلکه امید به زندگی در آنها نیز تا حد چشم گیری افزایش داشته است.

دانشمندان تیم تحقیقاتی دانشگاه منچستر به افرادی که از چاقی رنج می برند پیشنهاد می کنند، بر اساس شرایط فیزیکیشان یکی از روش­های عمل جراحی چاقی را به منظور کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به بیماری­های گوناگون انتخاب کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.