سیب زمینی سرخ شده افسردگی می‌آورد!

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مواد غذایی سرخ شده حاوی ماده شیمیایی به نام آکریل آمید است که در نشاسته های فرآوری شده - سیب زمینی سرخ شده، نان و چیس - وجود دارد و سبب کاهش وزن انسان می شود. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با عوارض مصرف مواد غذایی سرخ شده آشنا می شوید. 
افسردگی 
در حالی که خوردن انواع ماهی می تواند مقادیر بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 را وارد بدن کرده و از بروز افسردگی پیشگیری کند، در حالی که مصرف سیب ‌زمینی سرخ کرده تاثیری منفی بر جسم و روان می گذارد و سبب افسردگی می‌شود. دانشمندان بریتانیایی معتقدند، افرادی که رژیم غذایی شان سرشار از دسر و غذاهای چرب است، ۵۸ درصد بیش از سایرین به افسردگی مبتلا می شوند. پزشکان توصیه می کنند برای پیشگیری کردن از ابتلا به افسردگی باید از رژیم غذایی مدیترانه ای که حاوی میوه، سبزیجات، ماهی، لبنیات کم چرب و ... است پیروی کرد. 
سوزش سر دل 
تعداد زیادی از زنان باردار در 3 ماهه دوم بارداری از سوزش‌های آزار دهنده‌ای که به سوزش سر دل مشهور است خبر می‌دهند. پژوهشگران معتقدند بروز این حالت با نوع رژیم غذایی که زنان باردار از آن پیروی می کنند ارتباط دارد. پزشکان باور دارند برای جلوگیری کردن از بروز سوزش سر دل باید مصرف سیب زمینی سرخ کرده را متوقف کرد و غذاهای آب پز و بخار پز را جایگزین اش کرد. 
سرطان سینه 
زنانی كه در كودكی و پیش از رفتن به مدرسه سیب‌زمینی سرخ كرده مصرف کرده اند، در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. نتیجه بررسی دانشمندان بر روی 582 زن مبتلا به سرطان سینه و یك هزار و 500 زن سالم كه همگی پرستار بودند، نشان داد، سیب ‌زمینی سرخ كرده تنها غذای مشترك دوران كودكی زنان مبتلا به سرطان سینه بوده است. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.