افزایش احتمال ابتلا نوزادان به اختلال نقص توجه پس از مصرف داروی تیلنول

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مصرف داروی تیلنول -  نام تجاری داروهای کاهنده درد، تب بر، تسکین دهنده علایم حساسیت، سرما خوردگی، سرفه و آنفلوانزا است -  توسط زنان باردار، خطر ابتلا نوزاد متولد نشده شان را به اختلال نقص توجه بیش فعالی را افزایش می دهند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان دانمارکی پس از مطالعه بر روی بیش از 64 هزار مادر و کودک دریافتند، مصرف داروی تیلنول، توسط زنان باردار در سه ماه اول بارداری احتمال ابتلا نوزادان شان را اختلال نقص توجه بیش فعالی افزایش می دهند.  
کارشناسان معتقدند، زنان باردار برای تسکین سردرد و درد این دارو را مصرف می کنند، این در حالی است که بهترین کاربرد تیلنول تب بری است. 
محققان دریافتند زمان بندی اهمیت زیادی دارد. زنان بارداری که در سه ماهه نخست بارداری - زمان رشد و توسعه اعصاب، غدد درون ریز و سیستم هورمونی بدن - تیلنول مصرف می کنند، ابتلا کودک شان به اختلال نقص توجه بیش فعالی را به شدت افزایش می دهند. 
در حال حاضر، زنان باردار برای تسکین درد،به غیر از استامینوفن - ایبوپروفن و آسپرین که خطر خونریزی و سقط جنین را افزایش می دهند - گزینه ای برای مصرف ندارند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.