افزایش نگران کننده اضافه وزن در اروپا

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، افزایش وزن یک سوم نوجوانان اروپایی تندرستی آنها را به خطر انداخته و ابتلا به چاقی را به معضلی بزرگ تبدیل کرده است. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دانشمندان سازمان بهداشت جهانی پس از بررسی میزان ابتلا به چاقی در 53 کشور منطقه یورو دریافتند،  27 درصد 13 ساله ها و 33 درصد 11 ساله ها اضافه وزن دارند. 
دکتر سوزانا جاکوب، مدیر منطقه اروپای سازمان بهداشت جهانی گفت:" افزایش وزن و ابتلا به چاقی بیشتر از حد طبیعی است. به هر قیمت ممکن نباید اجازه دهیم نسل آینده به این بیماری مبتلا شود."
او افزود:" ترویج فرهنگ غذاهای آماده و ارزان که سرشار از نمک، چربی و شکر هستند به علاوه بی تحرکی عظیم سبب افزایش بی رویده افزایش وزن در میان نوجوانان اروپایی شده است. "
بیشترین آمار چاقی را نوجوانان یونانی، پرتغالی، ایرلندی و اسپانیایی و کم ترین آمار اضافه وزن را نوجوانان هلند و سوئیس به خود اختصاص دادند.
همچنین، بیش از 30 درصد نوجوانان 15 ساله 36 کشور اروپایی به اندازه کافی ورزش نمی کنند. 
سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند، کودکان 5 تا 17 ساله باید دست کم 60 دقیقه در روز فعالیت جسمی شدید داشته باشند.
دکتر ژائو بردا، متخصص تغذیه سازمان بهداشت جهانی گفت:" محیط و کیفیت زندگی مردم تاثیر بسیار زیادی در افزایش انگیزه آنها برای ورزش کردن می گذارد. "
او افزود:" باید فضای مناسبی برای گروه های مختلف اجتماعی ایجاد کنیم تا به ورزش و پیروی کردن از رژیم غذایی سالم گرایش پیدا کنند. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.