با پنج عامل بروز سرطان آشنا شوید

سلامانه :بسیاری از افراد معتقدند نوشیدن نوشیدنی‌های داغ به بافت گلو آسیب می زند و سبب بروز سرطان می شود. محققان بریتانیایی دریافتند، نوشیدن چای گرمی که دمای کمتر از 65 درجه سانتی‌گراد دارد و چای داغی که دمای بیش از 69 درجه سانتی‌گراد دارد، احتمال ابتلا به سرطان مری را تا دو برابر تا هشت افزایش می‌دهد. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، اگر چای ریخته شده در فنجان پس از دو دقیقه نوشیده شود، احتمال ابتلا به سرطان مری را 5 برابر بیش ‌تر از زمانی می کند که این نوشیدنی پس از 4 دقیقه نوشیده شود. 
گوشت کبابی
تعداد زیادی از افراد باور دارند، کباب کردن گوشت سرطان زا است. چندی پیش محققان نروژی پی بردند، گوشت سوخته شده حاوی مقادیر بسیار بالایی از یک ماده شیمیایی به نام HCA است که نقش اساسی در بروز سرطان روده بزرگ دارد. 
ضربه‌های شدید
برخی از افراد به درستی معتقدند، وارد شدن ضربه شدید به سینه ممکن است آنها را در برابر ابتلا به سرطان آسیب‌ پذیر کند. یافته های محققان دانشگاه هاوایی در سال 2007 نشان داد، آسیب‌های فیزیکی اطراف سینه  احتمال ابتلا به سرطان را به شدت افزایش می ‌دهد.
یبوست
پزشکان باور دارند، مبتلایان به یبوست، به علت انتقال مواد سرطان زای درون مدفوع به روده ها در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند
رنگ مو
در سال 2008 نگرانی‌ها درباره سرطان‌ زا بودن رنگ های مو افزایش یافت. تحقیقات متخصصان سازمان بهداشت جهانی نشان داد، استفاده از رنگ های موی شیمیایی، آرایشگران را در معرض ابتلا به سرطان مثانه قرار می دهد.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.