پنج دلیل بروز دردهای شکمی

سلامانه :همه افراد به کرات شکم و معده درد را تجربه کرده اند. دردهای شکمی زودگذر هستند و پس از خوردن غذا بروز می کنند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با علل گوناگون این دردها آشنا می شوید. 
1- مسومیت غذایی
مسومیت های غذایی پس از ورود باکتری ها به معده و دستگاه گوارش بروز کرده و سبب بروز معده درد، اسهال و استفراغ می شوند. در موارد نادر، فرد مسموم شده جان می دهد. 
2- عوارض جانبی مصرف دارو
اکثریت قریب به اتفاق داروها عوارض جانبی دارند که یکی از آنها دردهای شکمی است. مصرف داروهای درمان پوکی استخوان و دارویی به نام NSAID که مثل ایبوپروفن و آسپرین مسکن است سبب بروز ورم یا زخم معده می شوند.
3- تورم لوزالمعده
تورم لوزالمعده می تواند سبب ایجاد سوزش در معده و شکم شود. برخی از بیماران در نتیجه این ورم، دردی را متحمل می شوند که پشت کمرشان تیر می کشد. بهتر است بیمار در این حالت به کمر دراز بکشد تا درد، حالت تهوع و استفراغ کم شود. 
4- ترش کردن معده
ترش کردن معده باعث ایجاد درد در بالای معده و پایین سینه می شود. وقتی دریچه ای که معده را از مری جدا می کند، ضعیف عمل کند، غذا و اسیدها از معده وارد مری می شوند و فرد سوزش شدیدی در زیر سینه احساس می کند. مصرف غذاهای چرب می تواند موجب ترش کردن معده بشود. 
5- حساسیت به لاکتوز
تعداد زیادی از مردم جهان به لاکتوز شیر حساسیت دارند. این حساسیت می تواند سبب بروز معده درد، نفخ، اسهال و گاز معده شود. برای پیشگیری کردن از بروز این درد باید لبنیات بدون لاکتوز مصرف کرد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.