تاثیر منفی استرس بر اندام های بدن

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، قرار گرفتن در موقعیت های استرس زا تندرستی بدن را به خطر می اندازد. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، حدود 43 درصد بزرگسالانی که تپش قلب دارند و به دکتر مراجعه می کنند به کرات در موقعیت های اضطراب آور قرار می گیرند. 
استرس سبب روز بیماری های جدی و خطرناک مانند بیماری های قلب و عروق، سرطان، بیماری تنفسی، نارسایی کبد و سرطان می شود. 
در ادامه با اندام های بدن که در موقعیت های استرس زا آسیب می بینند آشنا می شوید. 
مغز
استرس، سبب مختل شدن روند تفکر و اتخاذ تصمیم می شود. وقتی در معرض استرس بسیار شدید قرار دارید، به یاد نمی آورید شام چه خورده اید یا خانه تان در کدام خیابان است. 
احساسات
افرادی که از استرس مزمن رنج می برند، خیلی زود ناامید، سرخورده و عصبانی می شوند. این افراد شاید بیشتر زمان خود را به گریه کردن اختصاص بدهند. 
دندان و لثه
شاید عجیب باشد اما استرس تاثیر بسیار منفی بر تندرستی دندان ها و لثه ها می گذارد. استرس سبب می شود دندان های تان را بر هم بفشارید و آنها را کج و کوله کنید. 
قلب
استرس تاثیر منفی بر قلب می گذارد. هورمون های استرس‌زا سبب افزایش تپش قلب و جریان خون می شوند. اضطراب شدید سبب افزایش فشار خون، لخته شدن خون و سکته قلبی و مغزی نیز می شود.
ریه
مبتلایان به آسم و بیماری های تنفسی، به محض قرار گرفتن در موقعیت های اضطراب آور علایم و نشانه های بیماری شان تشدید می شوند. 
معده
استرس سبب بروز ناراحتی های معده، تهوع، استفراغ و اسهال می شود. مبتلایان به اختلالات معده و روده، رفلاکس معده و روده، سندروم روده حساس، زخم معده و ... به محض قرار گرفتن در شرایط استرس زا بیماری شان عود می کند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.