چهار نشانه ابتلا به بیماری ایدز

سلامانه :پس از گذشت دو ماه از ورود ویروس اچ آی وی به بدن، 40 تا 90 درصد مبتلایان، سندرم ویروسی حاد (ARS) که علایمی شبیه آنفولانزا دارد را تجربه می کنند. برخی اوقات، علائم ابتلا به بیماری ایدز تا یک دهه نمایان نمی شوند.
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر مایکل هوربرگ، مدیر مرکز تحقیقات ایدز بیمارستان اوکلند گفت:" بیش از یک پنجم شهروندان آمریکا به علت عدم آگاهی از علایم و نشانه های ابتلا به بیماری ایدز و برقراری ارتباط جنسی حفاظت نشده در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. در ادامه با علایم و نشانه های ابتلا به بیماری ایدز آشنا می شوید:
تب 
یکی از اولین نشانه های سندرم ویروسی حاد (ARS) بروز تب خفیف همراه با خستگی، گلو درد و تورم غدد لنفاوی است. دکتر کارلوس والمستوتو، استاد بیماری های عفونی و ایمونولوژی دانشگاه پزشکی نیویورک گفت:" علت واکنش التهابی سیستم ایمنی بدن، حرکت ویروس در جریان خون و تکثیر آن است."
خستگی 
نتیجه پاسخ التهابی سیستم ایمنی بدن به تکثیر ویروس ایدز، احساس خستگی و بی حالی فرد مبتلا است. ران پنجاه و چهار ساله، مدیر روابط عمومی شرکتی معتبر در غرب ایالات متحده آمریکا، بیست و پنج سال پیش، پس از آن که چندین روز خستگی و بی حالی را تحمل کرد، به توصیه پزشک آزمایش خون داد و مشخص شد به بیماری ایدز مبتلا شده است. 
درد عضلات و مفاصل و تورم غدد لنفاوی 
اغلب اوقات بروز علایم و نشانه های سندرم ویروسی حاد (ARS) با ابتلا به آنفلوآنزا، مونونوکلئوز یا سفلیس و هپاتیت اشتباه گرفته می شود. گره های لنفاوی بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند و پاسخ التهابی شان به تکثیر ویروس ایدز تورم است.  
گلو درد و سردرد 
دکتر هوربرگ گفت:" باید به علایم و نشانه های بروز سندرم ویروسی حاد، سردرد و گلو درد را افزود. اگر به تازگی ارتباط جنسی پر خطری داشته اید 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.