خطر نوشابه های انرژی را برای کودکان

سلامانه :نوشیدنی های انرژی زا نام صحیحی نیست. آنها انرژی نمی دهند، تحریک می کنند. 
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، یافته های تازه نشان می دهند، ترکیبات موجود در نوشابه های انرژی زا حاوی مقادیر بسیار بالای کافئین هستند که صدمات جبران ناپذیری به کودکان و نوجوانان می زنند. 
نتیجه مطالعه دانشمندان دانشگاه میامی نشان داد، نوشیدن این نوشابه ها سبب افزایش ضربان قلب، فشار خون، اضطراب، سردرد  و بی خوابی می شود و احتمال بروز سکته قلبی و مغزی را به شدت افزایش می دهد. 
دکتر ادوارد کارور، استاد رشته تذیه دانشگاه میامی و سرپرست این مطالعه گفت:" شرکت های تولید کننده نوشیدنی های انرژی زا، به محصولات شان سه تا پنج برابر بیشتر از استاندارد جهانی کافئین و محرک های گیاهی - تورین، گوارانا، کراتین و ویتامین های ب - اضافه می کنند. " 
او افزود:" مصرف این نوع نوشابه‌ها سبب اختلال و تغییرات مضر در ضربان قلب می شود. یک ساعت پس از مصرف این نوشیدنی‌ها انقباض عضله قلب این افراد افزایش می‌یابد. " 
وزارت بهداشت نروژ و سوئد خرید، فروش و مصرف این نوع نوشابه ها را ممنوع کرده اند و وزارت بهداشت کانادا فروش نوشابه های انرژی زا در بازار این کشور را به چسباندن برچسب های هشدار دهنده بر روی بسته بندی آنها منوط کرده است.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.