راهنمای بازگشت کودکان به مدرسه

سلامانه :آمار مراجعه دانش آموزان مبتلا دل درد، سرفه، سرماخوردگی، آبله مرغان، اوریون و ... به مطب پزشکان قابل توجه است. خوشبختانه تعداد بسیار زیادی از این بیماری‌ها و عفونت‌ها در حد متوسط هستند و با چند روز استراحت درمان می شوند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با شایع ترین بیماری هایی که دانش آموزان را مبتلا می کند آشنا خواهید شد.


شپش‌
علائم و نشانه های ابتلا به شپش 

سه ماه پس از ورود اولین تخم‌های شپش به موهای سر، خارش آغاز می‌شود. این حشرات یک تا سه سانتی ‌متری سر انسان‌ را برای زندگی کردن انتخاب می‌کند. شپش‌ها با خوردن خون انسان زندگی می کنند. 


روش درمان 
ابتلا به شپش همیشه هم خود را با خارش نشان نمی‌دهد، بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار موهای فرزندان را بررسی کنید. این حشره خاکستری رنگ است و تخم‌هایش را به موهای سر می‌چسباند. در صورتی که فرزندان به شپش مبتلا شده اند با تهیه شامپوهای خاصی که از داروخانه تهیه می کنید سرشان را بشویید. 


زمان مراجعه به پزشک 
برخی مواقع واکنش حساسیت زا به گزش شپش به صورت عفونت و ناراحتی‌های پوستی نمایان می شود. اگر فرزندان به خارش شدید شد و خونریزی پوستی مبتلا شد به پزشک مراجعه کنید.  


حضور در مدرسه
فرزندان مبتلا به پیش نباید به مدرسه بروند، اما پس از آغاز درمان رفتن به مدرسه بلامانع است.  


سرما خوردگی‌ها
علائم و نشانه های ابتلا به بیماری‌های ویروسی 

سرفه‌ و عطسه اولین علائم ابتلای کودکان به یکی از بیماری‌ های ویروسی است. کودکان به درستی هنگام عطسه کردن جلوی دهان شان را نمی‌گیرند و بیماری را به دوستان و همکلاسی ها منتقل می کنند.


روش درمان 
به گفته پزشکان اطفال، تجویز آنتی بیوتیک برای درمان سرما خوردگی های بی فایده است. شواهد و قرائن نشان می دهند، کودئینی که در شربت‌های سرفه وجود دارند سرفه کودکان را بهبود ببخشند. 


مراجعه به پزشک 
اگر گلو درد و تب بالا مانع خوابیدن فرزندتان شده اند به پزشک مراجعه کنید. به احتمال بسیار زیاد فرزندتان به عفونت‌ باکتریایی مبتلا شده است. برای درمان این عفونت باید از آنتی‌ بیوتیک استفاده کرد. 


حضور در مدرسه
پزشک در صورت مشاهده عفونت و تب بالا دو یا سه روز استراحت در منزل را تجویز می کند. در غیر این صورت کودک باید به مدرسه برود.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.