شش توصیه مفید برای خرید عینک آفتابی

سلامانه :استفاده کردن از عینک آفتابی مناسب، نقش تعیین کننده ای در حفظ تندرستی چشم های تان ایفا می کند. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، برای انتخاب، خرید و استفاده از عینک آفتابی بهتر است توصیه های زیر را مطالعه و اجرا کنید: 


بیماری‌ها
بیماری‌های ناشی از تابش اشعه‌های مضر خورشید به چشم عبارتند از: ناخنك و التهاب قرنیه؛ ناخنك حالتی است كه در آن بافت روی لایه سفید چشم به قرنیه می‌رسد و سبب بروز قرمزی در ناحیه سفید چشم می‌شود. انعكاس شدید نور خورشید از سطوح منعكس‌كننده مثل برف، آب، آینه‌ها و شن نیز آسیب‌های فراوانی به چشم می زنند.


عینك‌های آفتابی، محافظان قدرتمند
فوتوكراتیت، نوعی سوختگی و آسیب قرنیه است كه به ماكوری برفی نیز مشهور است. این حالت بیشتر در اسكی‌ بازان مشاهده می‌شود. 
دكتر گیل رویالن، چشم پزشک، مركز درمانی رونالد ریگان در لس آنجلس می گوید:" در این بیماری وزیكول‌ها و ضایعات متعددی بر سطح قرنیه شكل می‌گیرند که با درمان مناسب از بین می روند. "


دكتر سی بال جونیور، استاد اپتیومتری مدرسه پزشكی دانشگاه هاروارد معتقد است:" پس از افزایش آمار ابتلا به سرطان‌های پوست، متخصصان پوست اعلام می کنند، سرطان پوست در آینده شایع‌ترین سرطان انسان می شود. آنها اصلی‌ترین علت این بروز این سرطان را اشعه‌های مضر نور خورشید می دانند." 


او ادامه داد:" استفاده از عینك‌های آفتابی استاندارد خطر پیری زود رس و بروز سرطان‌های سلول‌های پایه‌ای و شاخدار پوست در اطراف چشم و بینی را به شدت کاهش می دهند. "


به چشم زدن عینک آفتابی از کودکی 
دكتر پیتر كوخه، متخصص چشم كودكان در بیمارستان مرکزی ایلینویز معتقد است، به علت آسیب پذیر تر بودن چشم های کودکان باید به چشم زدن عینک آفتابی را از کودکی آغاز کرد. 


عینک آفتابی استاندارد
برای حفاظت کردن از چشم‌های ‌تان باید با ویژگی های عینك های آفتابی استاندارد آشنا شوید. ویژگی های عینک های آفتابی مناسب عبارتند از: 


1- باید شیشه‌‌ها و لنزهای عینك بتوانند 99 تا 100 درصد اشعه‌های ماورای بنفش را جذب كنند.
2- شیشه‌ها و لنزهای عینك باید با توجه به معیارهای انجمن چشم پزشکی جهانی توان محدود کردن داشته باشند. 
3- شیشه‌ها و لنزهای عینك باید از چشم ها در مقابل اشعه‌هایی با طول موج 400 نانومتر حفاظت کنند. 


انتخاب رنگ شیشه‌ها
رنگ شیشه های عینک آفتابی تاثیری بر جذب اشعه‌های ماورای بنفش ندارند. افرادی که شیشه های زرد و صورتی رنگ سفارش می دهند نباید رانندگی کنند، چون رنگ چراغ های راهنمایی را تشخیص نمی دهند. 


عینك چه اندازه‌‌ای بخریم
اندازه شیشه‌ها و لنزها و اندازه قاب عینك در حفظ سلامت شما موثر است. دكتر رویالن می‌گوید:" بهتر است عینكی با شیشه‌های بزرگ بخرید. به چشم زدن این گونه عینک آفتابی، از چشم ها و پوست صورت تان به خوبی حفاظت می کند. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.