رازهای عشق در نگاه اول

رازهای عشق در نگاه اول

سلامانه : اکثریت قریب به اتفاق افراد معتقدند حسی ناگهانی آنها را به همسرشان پیوند زده است. زوج‌هایی وجود دارند که پس از 30‌ سال زندگی مشترک باور دارند در ملاقات اول، پی بردند همسر ایده‌ آل شان را یافته اند. در ادامه با نظرتان روان شناسان و متخصصان مشاور درباره عشق در نگاه اول آشنا می شوید.


عشق چیست؟
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، تعاریف بسیار زیادی درباره عشق وجود دارد. اگر بخواهیم تعریفی کلی به دست دهیم بهتر است بگوییم:" عشق باور احساسی عمیق و لطیف است. " عشق یک احساس ژرف و غیر قابل توصیف است که افراد آن را در رابطه ای دو طرفه تجربه می کنند. 


عشق در نگاه اول وجود ندارد
با تعاریفی که انجام شد می‌توان نتیجه گرفت عشق در یک نگاه شکل نمی‌گیرد، ولی نگاه ‌اول می‌تواند زمینه‌ لازم برای عشق ورزی را آماده کند. در واقع آنچه در نگاه اول روی می‌دهد احساس دلنشین بودن و حس خوشایندی است که در لحظات نخست دیدار با جنس مخالف تجربه می‌کنیم. نزدیک بودن امواج و انرژی افراد به یکدیگر، آنها را به عشق در نگاه نخست سوق می دهد. به معنای دیگر، نزدیک بودن افکار و حالات، نوع انرژی وجودی و شباهت به یکدیگر زمینه مناسب برای عاشق شدن در نگاه نخست را فراهم می کند.  


در نگاه نخست جذب چه می‌شوید؟
دانشمندان مدرسه روان پزشکی دانشگاه شفیلد در بریتانیا پس از بررسی بر روی 33 فرهنگ مختلف دریافتند، جاذبه ظاهری، افراد را فریفته می کند. پس از مشاهده فردی با فاکتورهای مناسب به سرعت به او علاقه و کشش پیدا می کنند.


چرا عشق به جدایی تبدیل می شود؟
البته قرار گرفتن در چنین شرایطی به منزله ایجاد عشق نیست. بارها این جملات را زبان زنان و مردان شنیده ایم که " در نگاه اول شیفته اش شدم، اما به مرور زمان متوجه شدم اختلافات و تفاوت‌ها امکان ادامه رابطه را سلب کردند. " 


باید بشناسید
تا زمانی که افراد با شخصیت و جنبه های مثبت و منفی یکدیگر آشنا نشوند، دامن زدن به جنبه احساسی و تمرکز کردن بر آن عواقب منفی به همراه دارد. اشخاص به مقدار اندکی از احساس دلنشین نسبت به طرف مقابل‌ نیاز دارند، اما در گام‌های بعدی بهتر است بخش منطقی- شناختی ذهن را وارد ماجرا کنند تا به تصمیم گیری منطقی کمک کند.  

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • mobina شنبه, 23 فروردین 1393 - ساعت : 20:42:57
    مطالب جالبی بود