چهار راه طبیعی برای کاهش سرعت پیر شدن

چهار راه طبیعی برای کاهش سرعت پیر شدن

سلامانه : همه ما دوست داریم پوست‌مان جوان بماند و تا می‌شود آثار پیرشدن را در چهره و بدن‌مان به تعویق بیاندازیم.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در ادامه با چند راهکار طبیعی برای به تعویق انداختن پیری پوست و بدن به شما معرفی می‌شود.


نوشیدن آب 
60 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است. با نوشیدن روزانه هشت لیوان آب و مرطوب شدن اندام های داخلی عملکرد آنها را بهبود می یابد. همچنین، نوشیدن آب کافی، عملکرد سیستم گوارش را بهبود بخشیده و پوست را انعطاف پذیر، شفاف و مرطوب می کند. 


کاهش استرس 
کنترل و مدیریت استرس یکی از روش های کاهش سرعت پیر شدن است. نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان داده، استرس ذهنی فرآیند پیری را تسریع می کند. وقتی زندگی تان سرشار از تنش و استرس است، روند ترشح هورمونهایی که وظیفه شان ترمیم آسیب دیدگی ها است خلل ایجاد می شود. با ورزش، یوگا و اجرا کردن تکنیک های تمدد اعصاب می توان استرس را کنترل کرد.  


گذاشتن ماسک میوه ای روی صورت
ماسک صورت تان را از میوه های مورد علاقه تان تأمین کنید تا تاثیر مثبتی بر پوست تان بگذارند. برای مثال، ماسک توت فرنگی حاوی بتا کاروتن و ویتامین آ است و به بازسازی کلاژن کمک می کند. ماسک آلوئه ورا نیز یکی از بهترین راه حل های کنترل روند پیری است. 


ورزش کردن 
ورزش کردن یکی از ارگان اساسی حفاظت از پوست بدن است. ورزش کردن، از ابتلا به بیماری های قلب و عروق جلوگیری کرده و حس جوانی را به افراد القا می کند. ورزش کردن سبب بهبود گردش خون در بدن شده و به حفظ و ارتقا تندرستی مغز کمک می کند. 

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.