چرا متاهل‌ها از مجردها بهترند؟

چرا متاهل‌ها از مجردها بهترند؟

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، افرادی که ازدواج کرده اند در مقایسه با اشخاص مجرد سالم ترند و بیشتر عمر می کنند. واقعا علت این ماجرا چیست؟


3 دلیل تندرستی متاهل‌


1- رفتار و اخلاق سلامت
به گزارش پایگاه خبری سلامانه، كریستوفر فاگوندس، استاد روان شناسی دانشگاه ایالتی اوهایو می‌گوید:" علت اصلی تندرستی متاهل ها خطر پذیری کمتر آنها است. این افراد با دقت رانندگی می‌كنند، كمتر به سوی مواد مخدر و الكل می روند رفته و در مجموع از شیوه زندگی سالم و کم خطر پیروی می کنند. 


2- سیستم حمایتی
پروفسور رابرت دیویس، استاد رشته طب داخلی مدرسه پزشکی دانشگاه اوهایو می‌گوید:" متاهل ها سیستم حمایتی مناسبی دارند. در نتیجه کم تر از مجردها به اضطراب، افسردگی  و مشکلات جسمی مبتلا می شوند. 


3- الگوی بهتر
پروفسور تئودور روبلس، استاد روان پزشكی رفتاری مدرسه پزشکی دانشگاه تورنتو می‌گوید:" همسر، فرزندان و والدین نزدیك‌ترین افراد به انسان هستند. اكثر انسان‌ها در كودكی از پدر و مادرشان الگو برداری می کنند و پس از دوران بلوغ تاثیر گذارترین فرد در زندگی اكثر انسان‌ها همسر است. چنین زوجینی تلاش می‌كنند الگوی رفتاری مناسب - پیروی کردن از رژیم غذایی مناسب، مراجعه به پزشک و ... - داشته باشند. 


چرا متاهل‌ها بهترند؟
افسانه ها و روایت ها می گویند افرادی که نیمه گمشده خود را پیدا می کنند بیشتر عمر می کنند. متاهلین به خاطر همسر و فرزنندان شان هم که شده به تندرستی شان اهمیت می دهند. 


خوشبختی اهمیت دارد
یافته های پژوهشگران دانشگاه ‌آكسفورد نشان داده، متاهلینی كه احساس خوشبختی می‌كنند، پس از جراحی قلب باز بیشتر از مجردهایی که این جراحی را پشت سر گذاشته اند عمر می کنند. دكتر كی‌كات گلاسر، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه آکسفورد د سرپرست این مطالعه می‌گوید:" یكی از دلایل احتمالی این موضوع این است كه زندگی مشترك بد و نابسامان باعث بروز اضطراب مزمن و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود. " 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.