گرما و افزایش احتمال زایمان پیش از موعد

سلامانه :پزشکان کانادایی در یک مطالعه جدید دریافتند که افزایش دمای هوا با تشدید خطر وضع حمل پیش از موعد در زنان باردار مرتبط است.

به گزارش (ایسنا)، در این بررسی پزشکان اطلاعات مرتبط با 300 هزار مورد تولد را که در مونترال و در فاصله‌ سال‌های 1981 تا 2010 میلادی اتفاق افتاده بود با دمای هوای تابستان در این سال‌ها ارزیابی کردند. این پزشکان دریافتند خطر زایمان پیش از موعد در زنان بارداری که در محیطی با دمای 32 درجه سانتی‌گراد و گرمتر برای مدت چهار تا هفت روز بوده‌اند، 27 درصد بیشتر بوده است.

«ناتالی اوگر»، محقق ارشد این مطالعه گفت: هرچند در بررسی‌های گذشته پیامدهای مضر هوای گرم بر افراد مسن به خوبی شناخته شده اما تاکنون تحقیقات چندانی در مورد چگونگی تاثیر آن بر سلامت زنان باردار انجام نشده است.

به گفته ناتالی اوگر، نتایج چند مطالعه کوچک حاکی از آن است که هوای گرم ممکن است به گونه‌ای روی جنین تاثیر بگذارد که موجب تولد پیش از موعد شود. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزادانی که در هفته 37 یا 38 متولد می‌شوند، بیش از نوزادان دیگر در معرض ابتلا به مشکلات تنفسی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، اگرچه در این مطالعه رابطه بین موج گرمای تابستانی و خطر بیشتر زایمان پیش از موعد مشاهده شده اما هنوز رابطه علت معلولی آن تایید نشده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.