طب سنتی و درمان سرماخوردگی اطفال

سلامانه : دستیار تخصصی طب سنتی ایران کِثرت رطوبت و ضعف دماغ به خصوص هنگام تماس با سردی خارجی (هوای سرد) با سر نوزاد را از علل بروز سرماخوردگی دانست.
 سمیه ماهروزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم، درباره تدابیر دندان در آوردن کودک از دیدگاه طب سنتی اظهار داشت: از تدابیر دندان در آوردن کودک از دیدگاه طب سنتی می‌توان به ممانعت از جویدن اشیاء سخت، مالیدن روغن زیتون و آب گرم به سر و گردن کودک و مالیدن عسل و نمک بر دندان اشاره کرد.
وی درباره تدابیر کلی اطفال گفت: مادران شیرده از مصرف هر چه که شدید‌الحرارت (بسیار گرم) و شدیدالبرودت (بسیار سرد) پرهیز داشته باشند، همچنین مصرف ترشی‌جات مخصوصاً در دوره شیردهی باید پرهیز شود.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران بیان داشت: مصرف انار(مقوی جگر)، به و گلابی شیرین (مقوی معده) و سیب (مقوی دل) مفید است، برای پاکسازی کلیه و مثانه تخم خربزه و تخم خیارین نافع است، مصرف رازیانه کوبیده همراه شکر مفید است و در علاج شیرخوار بیشتر باید مادر شیرده مورد توجه است.
ماهروزاده درباره بروز بیشتر زکام و نزله (سرماخوردگی)در دوران نوزادی را خاطرنشان کرد: کِثرت رطوبت و ضعف دماغ به خصوص هنگام تماس با سردی خارجی (هوای سرد) با سر نوزاد را از علل بروز سرماخوردگی دانست.
وی درباره تدبیر درمان سرماخوردگی در نوزادان خاطرنشان کرد: تدبیر مادران باید به صورت پرهیز از شیر، شیرینی، ترشی، روغن، آب سرد، هوای سرد، و (میوه‌های سرد و مرطوب مانند هندوانه و میوه‌های تابستانی) و گرم نگه داشتن سر طفل است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.