حرف بدنتان را گوش دهید

سلامانه : بدن تمام افراد، با آن‌ها صحبت می‌کند فقط باید دقت کرد و صدای آن‌ها را شنید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، ‌پزشکان بر این باورند که بدن با ما صحبت می‌کند و صحبت آن‌ها گاهی می‌تواند نشان دهندهٔ یک بیماری و یا بروز مشکلی در بدن باشد که باید آن را جدی گرفت. 

به عنوان نمونه به چند علامت فیزیکی بدن اشاره شده که در صورت عدم توجه می‌توانند برای ما مشکل ساز شوند. 

۱- زخم‌های مکرر در دهان، نشان دهندهٔ حساسیت، یک خوراکی یا نوشیدنی است و حتی می‌تواند یک عفونت ویروسی باشد، قابل توجه اینکه اگر زخم دهان تا سه هفته درمان نشد می‌تواند از علائم سرطان دهان باشد. 

۲-وجود شن و ماسه در چشم: گاهی احساس می‌کنیم جسم خارجی در چشممان است این حس می‌تواند به دلیل حساسیت چشم به نور و علامت شروع تاربینی باشد و حتی می‌تواند به دلیل خراشیدگی قرنیه چشم باشد که با مراجعه به پزشک قابل درمان است. 

 ۳- باد گلوزدن‌های مکرر: اگر باد گلوزدن‌ها بیش از حد باشد می‌تواند نشانه‌ای ریفلاکس یا زخم معده باشد این اتفاق را باید جدی گرفت زیرا با بازخورد اسید معده به مری ابتلا به سرطان افزایش می‌یابد. 

۴- تورم عضلات پا: گرفتگی و اسپاسم و تغیر رنگ پوست در عضلات ساق پا می‌تواند نشانه‌ای از یک لختهٔ خون باشد البته تورم پا بعد از پروازهای طولانی، سیگار کشیدن یا مصرف قرص‌های ضد باروری رخ می‌دهد اما به صورت ناگهانی تورم عضلات پا می‌تواند نشان دهندهٔ سرطان‌های کشنده باشد. 

 ۵- توده زیر بغل: این توده‌های تواند نشانگر پیشروی یک ویروس یا سرطان سینه باشد. 

 به هرحال در صورت بروز ناگهانی یا مکرر هر یک از این علائم آن‌ها را جدی بگیرید و به صحبت بدنتان گوش دهید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.