با این غذاها قلب شما سالم می‌ماند

با این غذاها قلب شما سالم می‌ماند

سلامانه : قلب سالم در گرو مصرف غذای سالم است.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، مقدار بسیار زیادی از میوه ها و سبزیجات در رنگ ها و شکل های مختلف وجود دارند که می توانند تضمینی برای داشتن یک قلب سالم باشند. 


در واقع، محصولات تازه غذایی سنگ بنای یک رژیم غذایی سالم برای قلب هستند و می توانند در از بین بردن رادیکال های آزاد در جریان خون و محافظت از عروق خونی نقش موثری را ایفا کنند.


غلات کامل، لوبیا و حبوبات، آجیل، ماهی و چای تنها یک سری از این مواد هستند. شرط داشتن قلب سالم تمام مواد مغذی مختلف است. شما به راحتی می توانید این مواد غذایی در قالب صبحانه، ناهار، شام و میان وعده ها بگنجانید.


ویتامین های گروه B، نیاسین، فولات، منیزیم، اسیدهای چرب امگا 3، کلسیم، فیبر قابل حل همگی باید در دستور رژیم غذایی قرار گیرند. 


همینطور شما می توانید دانه های مغزی را به سوپ یا سالاد اضافه کنید.


بادام: این ماده حاوی اسیدهای چرب امگا 3 ، ویتامین E، منیزیم، فیبر و فیتوسترولها است.مخلوط چند بادام به ماست کم چرب یا سالاد میوه می تواند بسیار مفید باشد. 


گردو: این ماده نیز همانند بادام شامل اسیدهای گیاهی چرب امگا 3 ، ویتامین E ، منیزیم، فولات، فیبر و فیتوسترولها است.گردو را نیز می توان به صورت چرخ کرده یا کوبیده به سالاد، پاستا، شیرینی، کلوچه و حتی پنکیک اضافه کرد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.