نکات طلایی خرید کفش برای کودکان

سلامانه : وقتی کودک شما به طور جدی شروع به راه رفتن می‌کند دقیقا زمانی است که والدین هم باید به طور جدی فکر انتخاب یک کفش مناسب برای او باشند.

الهام مرلقانی متخصص کودکان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: وقتی نوزاد به سنی می‌رسد که می‌تواند بر روی پاهای خود بایستد و چند قدمی راه برود زمانی است که نیاز به یک کفش در او دیده می‌شود. البته کفش در همان بدو راه رفتن کودکان بیشتر جنبه محافظت از پا در برابر خطرها را دارد. 

وی افزود: اما وقتی که کودک شما به طور جدی شروع به راه رفتن می‌کند دقیقا زمانی است که باید والدین هم به طور جدی به فکر انتخاب یک کفش مناسب برای او باشند. 

مزلقانی اذعان داشت: از لحاظ علمی و استاندارد جهانی کفش برای کودک مناسب است که در قسمت پشت پا از یک لایه سفت برخوردار باشد و در قسمت زیر کفش یک لایه نرم داشته باشد همچنین یک کفش مناسب برای کودک باید دارای کفی قابل انعطاف باشد و در قسمت انگشتان تاجلوی کفش به اندازه حدود یک دوم بند انگشت فضای خالی داشته باشد. همچنین از کودک بخواهید که بعد از پوشیدن کفش در مغازه چند قدمی با آن راه برود تا اطمینان حاصل شود که مشکلی برای پایش وجود ندارد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.