جلوگیری از ۳۰ درصد سرطان‌ها، فقط با تغذیه صحیح

سلامانه : مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: با تغذیه صحیح می‌توان از ۵۰ درصد بیماری‌های قلبی و ۳۰ درصد از سرطان‌ها جلوگیری کرد.
 به گزارش تسنیم، زهرا عبداللهی با اشاره به اینکه بی‌تردید اصلاح الگوی غذایی، نقش مهمی در حفظ سلامت مردم خواهد داشت، چرا که به عنوان مثال با تغذیه صحیح می‌توان از 50 درصد بیماری‌های قلبی و 30 درصد از سرطان‌ها جلوگیری کرد، اظهار داشت: رعایت تغذیه صحیح از مهم‌ترین ابعاد خود مراقبتی به حساب می‌آید.
وی تغییرات ایجاد شده در الگوی غذایی کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: این تغییرات شیوع قابل ملاحظه اضافه وزن و چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن را به دنبال داشته است؛ به طوری که مصرف قند، نمک و چربی در سبد غذایی مردم بسیار بیشتر از میزان توصیه شده است. به دلیل مصرف بیش از حد این مواد، شیوع بیماری‌های غیرواگیر مرتبط با تغذیه را شاهد هستیم.
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در نشست خبری هفته سلامت، تاکید کرد: جهت اصلاح الگوی غذایی باید فرهنگ غذایی از کودکی اصلاح شود. به این ترتیب باید فرهنگ غذایی به مهدکودک‌ها، وارد و از آنجا آغاز شود. در صورتی که ذائقه‌سازی از کودکی ایجاد شود، طبعاً این فرد در بزرگسالی از الگوی صحیح تغذیه‌ای برخوردار خواهد بود و به این ترتیب می‌تواند از سلامت خود مراقبت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عبداللهی خاطرنشان کرد: بسته‌های آموزشی در ارتباط با اصول تغذیه صحیح در دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، چاپ و در سطح شبکه‌های بهداشتی درمانی کشور توزیع شده است. همچنین، کارشناسان تغذیه در دانشگاه‌ها جهت آموزش تغذیه صحیح و ارائه خدمات مشاوره از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی کشور آمادگی دارند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.