ورزش بهترین نسخه برای افراد بدخواب است

سلامانه : ورزش کردن و انجام فعالیت‌های جسمانی درطول روز، بهترین نسخه برای افراد بدخواب بوده و موجب بهتر شدن خواب شبانه می‌شود.

ابو الفضل وفایی‌نژاد متخصص غدد و متابولیسم درگفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ورزش یکی از سالم‌ترین تفریحات است که مستقیم و غیر مستقیم در پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات موثر است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از افراد جامعه گرفتار مشکلات و اختلالات خواب هستند، تاکید کرد: این افراد در موارد متعددی اقدام به مصرف دارو می‌کنند تا شاید اختلال به وجود آمده را برطرف کنند.

وفایی نژاد افزود: مصرف دارو برای بدخوابی، بی‌خوابی و سایر اختلالات مشابه، اگر هم تاثیری داشته باشد به صورت موقت است، ضمن آنکه می‌تواند با عوارض زیادی نیز همراه بوده و حتی سلامتی را دچار مشکل کند.

وی تصریح کرد: ورزش کردن و انجام فعالیت‌های جسمانی در طول روز، بهترین نسخه برای افراد بدخواب بوده و موجب بهتر شدن خواب شبانه می‌شود.

وفایی‌نژاد با اشاره به اینکه ورزش کلید بهتر خوابیدن است خاطر نشان کرد: سریع خوابیدن، داشتن خواب عمیق و بیدارشدن با احساس خوب از موارد دیگری است که دست یافتن به آن با انجام ورزش و تحرک بدنی روزانه امکان‌پذیر خواهد بود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.