چه افرادی روان سالمی دارند؟

سلامانه : بهداشت روانی مجموعه فعال و انفعال، اقدامات و فعالیت‌هایی است که فرد را به سمت تامین سلامت فردی و اجتماعی از نظر روانی هدایت می‌کند.

دکتر سروری روان شناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بهداشت روانی عبارت است از سازش با خود و محیط سازگاری داشتن به صورت موفقیت آمیز و نداشتن بیماری روانی است.

وی افزود: در واقع فرد سالم و دارای سلامت فکر است و قدرت و توانایی کافی برای تحرک، لذت، پیشرفت و تکامل در حد فردی و گروهی دارد معمولا افرادی که از نظر روان سالم هستند، دارای ویژگی های زیر می باشند:

نسبت به خود آرامش دارند و احساس امنیت می‌کنند، توانایی‌های خود را در حد واقعی ارزیابی می کنند نه بیشتر و نه کمتر، به خود و دیگران احترامی می‌گذارند، می‌توانند به دیگران علاقه‌مند شوند و آنها را دوست بدارند، می‌توانند احترام و دوستی دیگران را جلب کنند، همچنین می‌توانند نیازهای خود را برآورده سازند و برای دشواری‌هایی که در زندگی آنها پیش می آید راه حلی پیدا کنند.

این روان شناس در پایان اظهار داشت: آنها قادرند خود بیندیشند و تصمیم بگیرند و مسئولیت روزمره خود را  با برگزیدن اهداف معقول پیش ببرند همچنین تحت تاثیر عواطف، ترس، خشم، عشق یا گناه خود به طوری قرار نمی‌گیرند که زندگیشان پریشان شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.