هفته‌ای دوبار ماهی چرب مصرف کنید

هفته‌ای دوبار ماهی چرب مصرف کنید

سلامانه :در ده سال گذشته میزان گرایش بسیاری از آمریکایی ها به روغن ماهی بیشتر شده است. به طور کلی ماهی و مکمل های امگا 3 دارای منافع زیادی برای افراد سالم و افراد مبتلا به بیماری های قلبی است.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، امگا 3 شامل هر دو اسید دوکوزاهگزانوییک (DHA) و ایکوزاپنتانوئیک (EPA ) است. در واقع اسیدهای چرب امگا 3 در پیشگیری و مدیریت بیماری های قلبی بسیار پر اهمیت هستند. 

 

مصرف این چربی ها همچنین در این موارد کمک کننده است: فشار خون پایین، کاهش تری گلیسیرید، کاهش شانس ابتلا به ریتم غیر طبیعی قلب، کاهش احتمال حمله قلبی و سکته مغزی، کاهش احتمال مرگ ناگهانی قلبی در افراد مبتلا به بیماری های قلبی.


انجمن قلب آمریکا (AHA) توصیه می کند هر کسی باید ماهی ( ماهی به ویژه چرب ) را حداقل دو بار در هفته مصرف کند. البته برای کسانی که طعم ماهی را نمی توانند تحمل کنند، استفاده از مکمل های امگا 3 توصیه می شود.  اگر شما مبتلا به بیماری قلبی باشید، ممکن است پزشک دوز بیشتری از اسیدهای چرب امگا 3 را تجویز کند.

 

 چقدر روغن امگا 3 ماهی بی خطر است؟

دریافت روزانه تا 3 گرم از مکملهای روغن ماهی بی خطر است. البته این مکمل می تواند عوارضی هم داشته باشد از قبیل: احساس طعم ماهی را در دهان، ناراحتی معده، مدفوع شل، تهوع. همچنین مصرف بیش از 3 گرم روغن ماهی در روز ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.