داروسازان اولین داروی شکلاتی دنیا را ساختند

سلامانه : پزشکان با توجه به مفید بودن دانه‌های کاکائو بر سلامت افراد اولین قرص شکلاتی دنیا را برای سلامتی تولید کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، دانشمندان برای درمان برخی از بیماری‌ها مانند حملات قلبی، سکته‌ مغزی، فشار خون بالا و کلسترول خون در حال تولید نوعی داروی شکلاتی منحصر به فرد می‌باشند. 

گفتنی است، با توجه به خواص منحصر به فرد شکلات برای سلامت افراد پزشکان درصدد تولید دارو  از شکلات برای درمان بیماری‌ها هستند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، در این شکلات‌های دارویی از مواد مضر مانند قند و یا چربی خبری نیست و تنها خواص کاکائو در آن اهمیت دارد. 

سالهاست افراد برای حفظ سلامت قلب خود از نوعی شکلات به نام شکلات تلخ استفاده می‌کنند اما این شکلات دارویی جدید اثراتی به مراتب بالا‌تر از شکلات تلخ خواهد داشت. 

پزشکان امیدوار هستند با تجویز قرص‌های شکلاتی به افراد و بیماران بتوانند با درصد بالایی از ابتلای افراد به سکته‌ قلبی و مغزی و یا مشکلات عروقی در افراد جلوگیری نمایند. 

دانشمندان اثرات قرص‌های شکلاتی آزمایشی و قرص‌های دارو نما را بر روی دو گروه از داوطلبان آزمایش کرده و موفقیت آمیز بودن قرص‌های شکلاتی بر داوطلبان را مشاهده کرده‌اند. 


ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.