این گونه بی اشتهایی خود را درمان کنید!

سلامانه :سبزیجات رنگی مانند هویج، گوجه فرنگی، نخود فرنگی در کنار غذا موجب افزایش اشتها می‌شوند، لیموترش، ماست، زیتون، روغن زیتون و کره نیز برای تحریک اشتها مفید می‌باشد.

زینب ابراهیمی کار‌شناس تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: علت‌های مختلفی برای بی‌اشتهایی وجود دارد از جملهٔ این علل می‌توان به کمبود تغذیه‌ای، مصرف بعضی از دارو‌ها، ابتلا به برخی بیماری‌ها و رژیم‌های سخت لاغری اشاره کرد که در کنار مشخص شدن علت بی‌اشتهایی توصیه‌های غذایی به فرد صورت می‌گیرد. 

وی افراد: بهتر است برای درمان بی‌اشتهایی حجم غذا را کم کرد اما به دفعات زیاد میل کرد همچنین سر موقع غذا مصرف شود و حتما صبحانه خورده شود هرگز از میان وعده استفاده نشود چون معده را پر می‌کند و فرد تمایلی به خوردن وعده غذای اصلی پیدا نمی‌کند. 

 ابراهیمی تصریح کرد: افراد بی‌اشتها باید قبل و بین غذا از نوشیدن آب و مایعات بپرهیزد، فست فود و غذای چرب و شیرین را کمتر مصرف کنند، ورزش مناسب و کافی داشته باشند، غذا را به صورت ولرم و سرد مصرف کنند تا بوی غذا کمتر شود غذا را با اعضای خانواده میل نمایند و غذایی که خیلی دوست دارند را بیشتر مصرف کنند تا اشتهای آنها افزون گردد. 

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: سبزیجات رنگی مانند هویج، گوجه فرنگی، نخود فرنگی در کنار غذا موجب افزایش اشتها می‌شود، لیموترش، ماست، زیتون، روغن زیتون، کره نیز برای تحریک اشتها مفید می‌باشد البته در صورتی که به بیماری خاصی مانند چربی خون بالا مبتلا نباشیم. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.