استفاده از لیزر در این موارد ممنوع!

سلامانه : اگر چه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر بروز مشکل در شرایط تابش لیزر بر شکم و جنین گزارش نشده اما برای احتیاط لیزر در بارداری انجام نمی‌شود.

دکتر علیرضا آجدانی، متخصص پوست و مو درگفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تابش مستقیم لیزر، روی شکم بیمار، از موارد منع مصرف نسبی محسوب می‌شود و باید از تابش نور لیزر روی شکم و جنین اجتناب گردد. اما از لیزر برای درمان زخم‌های بعد از زایمان و سزارین به خوبی استفاده می‌‌شود.

وی افزود: از دیگر موارد منع استفاده از لیزر، تابش مستقیم آن روی "تیروئید" است. همچنین یکی دیگر از مواردی که تلاش می شود لیزر مورد استفاده قرار نگیرد بیماران صرعی هستند. چون به دلیل حالت پالسی احتمال دارد بیمار دچار حمله گردد.

دکتر آجدانی تصریح کرد: همچنین باید از تابش لیزر روی سطوح مفصلی و استخوان های کودکان پرهیز شود.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از لیزر کم توان در موارد سرطلان یا توده‌های مشکوک به بدخیمی به لحاظ قانونی و حساسیت بالای وضعیت بیمار تنها توسط "متخصص لیزر تراپی" امکان پذیر است.

دکتر آجدانی اذعان داشت: یکی از مهمترین موارد منع مصرف استفاده از لیزر بکارگیری این نور شگفت‌انگیز و هوشمند توسط افراد غیر خبره می‌باشد که بدون محاسبه و رعایت اصول فیزیکی و پزشکی و ایمنی از آن استفاده می‌کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.