۱۰ تا ۱۲درصد افراد جامعه به میگرن دچار هستند

سلامانه : شواهد موجود نشان می‌دهند که در سالهای اخیر موارد بروز میگرن افزایش یافته است به طوری که درحال حاضر حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد افراد جامعه به این نوع سردرد دچار هستند.

سیعد ترابیان‌زاده متخصص مغز و اعصاب درگفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: میگرن نوعی سردرد است که شدت و دفعات وقوع آن بیشتر از سردردهای معمولی است. 

وی با اشاره به اینکه میگرن به طور عمده به دلایل ارثی و محیطی ایجاد می‌شود، اظهار داشت: از مشخصات میگرن می‌توان به سرد‌رد‌های ضربان‌دار، یکطرفه همراه با تهوع و استفراغ نام برده، ضمن آنکه فرد مبتلا به میگرن می‌تواند به نور و صدا نیز حساس باشد. 

ترابیان‌زاده گفت: مبتلایان به میگرن علاوه بر نور و صدا، ممکن است به بوی برخی از مواد غذایی، عناصر و سایر بو‌ها نیز حساسیت زیادی داشته باشند. 

وی با بیان اینکه میگرن در بین افراد جامعه نسبتاً شایع است، تاکید کرد: شواهد موجود نشان می‌دهند که در سالهای اخیر موارد بروز میگرن افزایش یافته است به طوریکه درحال حاضر حدود ۱۰ تا ۱۲ درصد افراد جامعه به این نوع سردرد دچار هستند. 

ترابیان‌زاده خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه میگرن نسبت به سردردهای معمولی با عوارض بیشتری همراه است و همچنین با توجه به افزایش موارد این عارضه در سالهای اخیر به ویژه در بین خانم‌ها، پیشگیری و کنترل آن بسیار مهم و ضروری است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.