خطر مصرف همزمان مسکن‌ها با برخی رقیق‌کننده‌های خون

سلامانه : پزشکان هشدار دادند مصرف همزمان داروی رقیق‌کننده خون با برخی مسکن‌ها خطر خونریزی داخلی را در بعضی بیماران افزایش می‌دهد.

به گزارش (ایسنا)، متخصصان دانشکده علوم پزشکی واشنگتن اظهار کردند: افرادی که از قرص‌های رقیق‌کننده خون برای پیشگیری از لختگی در پاها یا ریه‌هایشان مصرف می‌کنند ممکن است با استفاده از مسکن‌هایی چون ایبوبروفن یا آسپرین خود را در معرض خونریزی‌های داخلی جدی قرار دهند.

دکتر «بروس دیویدسن»، متخصص ارشد این مطالعه گفت: داروهای مسکن غیرنسخه‌ای که داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی خوانده می‌شوند می‌توانند خطر خونریزی را در مصرف‌کنندگان داروهای ضدانعقادخون دو برابر کند. به گفته متخصصان، یک چهارم این خونریزی‌ها در حدود هشت روز پس از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی اتفاق می‌افتند. همچنین خطر خونریزی ممکن است برای مبتلایان به آریتمی قلبی بیشتر باشد.

دکتر دیویدسن همچنین افزود: پیام این مطالعه برای بیماران این است که در صورت استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون از مصرف داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی خودداری کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، هرچند ممکن است این خونریزی‌ها جزئی باشند اما در برخی موارد حتی خطر مرگ بیمار را تهدید می‌کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.