نجات ۸۸۹ نفر توسط امدادگران در حوادث ۷۲ ساعت گذشته

سلامانه : مدیر مرکز کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از انجام ۲۱۳ عملیات نجات و نجات ۸۸۹ نفر حادثه دیده طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد و گفت: طی این مدت تنها در کوهستان‌های کشور ۵۶ نفر دچار حادثه شدند.

  
مرتضی مردای‌پور در گفت‌وگو با فارس از انجام 213 عملیات امداد و نجات در سراسر کشور طی 72 ساعت گذشته و امدادرسانی به 889 حادثه‌دیده خبر داد.

وی گفت: در این حوادث 863 نفر آسیب دیدند که به 550 نفر  امدادرسانی شده و 313 نفر نیز توسط امدادگران نجات یافتند.

مدیر مرکز کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: از کل مصدومان و حادثه‌دیدگان 179 نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و 391 نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی در ادامه به حوادث کوهستانی برای کوهنوردان اشاره کرد و گفت: طی 72 ساعت گذشته 27 مورد عملیات نجات کوهستانی توسط امدادگران به اجرا گذاشته شد که استان‌های کردستان، تهران، سیستان و بلوچستان و فارس هر یک با سه مورد بیشترین حوادث را داشتند.

به گفته مرادی‌پور در حوادث کوهستانی 56 نفر دچار حادثه شدند که 29 نفر آنها توسط امدادگران نجات یافته 19 نفر به مراکز درمانی منتقل شده و مابقی با راهنمایی امدادگران مسیر خود را بازیافتند.

مدیر مرکز کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر به زلزله 5.1 ریشتری شنبه و خور موج اشاره کرد و گفت: با اعزام 4 تیم عملیاتی به منطقه زلزله‌زده مشخص شد که این حادثه هیچگونه خسارت جانی و مالی نداشته است.

وی مهمترین حادثه جاده‌ای کشور را برخورد 3 دستگاه خودروی پژو 405، پراید و وانت تویوتا در محور دالاهو به بیومیج در استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: در این حادثه که ساعت 10.10 روز گذشته رخ داد 9 نفر دچار حادثه شدند که 5 نفر آنها توسط امداد و نجات و 4 نفر نیز به وسیله اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.