ریزگردها موجب فیبروز ریه می شوند/ اسلوفود را جایگزین فست‌فود کنیم

سلامانه : متخصص داخلی با اعلام اینکه ریزگردها موجب فیبروز ریه می‌شوند گفت: مصرف غذاهای آماده یا فست‌فودها عامل ابتلا به سرطان هستند و باید اسلوفودها(غذاهای آرام‌پز) را جایگزین آنها کنیم و از غذا حوردن لذت ببریم.

  
به گزارش فارس،کیوان الچیان در نشست خبری کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران اظهار داشت: جامعه متخصصان داخلی ایران این کنگره را با هدف پیشگیری از بیماری‌های داخلی در گروه‌های مختلف سنی برگزار خواهد کرد.

وی افزود: 210 مقاله در این کنگره پذیرش شده که 50 مقاله در قالب سخنرانی و 140 مقاله نیز در قالب پوستر ارائه می‌شود. همچنین سمپوزیوم‌هایی در خصوص گوارش، هپاتیت، دیابت و تازه‌های دیابت، اورژانس‌‌ها به ویژه در موارد خاص و احیای بیماران باردار خواهیم داشت.بیمار‌ی‌های عفونی و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نیز دیگر برنامه‌های این کنگره خواهد بود.

این متخصص بیماری‌های داخلی با اذعان نسبت به مصرف بی‌رویه آنتی‌بیوتیک ها در کشور گفت: متأسفانه مصرف آنتی‌بیوتیک در کشور ما از کشورهایی که چند برابر ما جمعیت دارند بیشتر است.

وی افزود: همچنین سمپوزیومی درباره مشکلات پزشکی قانونی در این کنگره خواهیم داشت و سعی می‌کنیم شرکت‌کننده‌ها را با تازه‌های بیماری‌های قلبی آشنا کنیم.

دبیر اجرایی کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران تصریح کرد: متأسفانه آلاینده‌های مختلف مانند ریزگردها موجب فیبروز ریه می‌شود بنابراین سعی می‌کنیم سمپوزیومی نیز با هدف آشنایی شرکت کنندگان با بیماری‌های ریه و درمان آنها برگزار کنیم.

وی افزود: جامعه ما به سمت پیری پیش می‌رود و آموزش طب سالمندی برای اعضای آن حیاتی است. این تفکر که پیری مساوی با درد است باید از ذهن خارج شود تا جامعه‌ای سالم داشته باشیم. اگر بتوانیم پیشگیری را جایگزین درمان کنیم هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد.

دبیر اجرایی کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران، با انتقاد از استفاده از غذاهای آماده گفت: ترویج زندگی سالم و فراهم کردن جامعه سالم وظیفه حاکمیت است. متأسفانه استفاده از غذاهای آماده می‌تواند زمینه ابتلا به سرطان‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به رابطه بیماری‌های اعصاب و روان در ابتلا به سرطان ها گفت: بخش‌های روانپزشکی باید بیشتر شود متأسفانه بسیاری از افراد جامعه از مراجعه به روانپزشک و روانشناس واهمه دارند و می‌ترسند تا انگ دیوانه به آنها زده شود. این در حالی است که استفاده از روانپزشک، روانشناس و مشاور می‌تواند در هر دوره از زندگی به سلامت روان افراد کمک کند.

الچیان، تصریح کرد: بزرگترین بیماری قرن افسردگی است که یکی از دلایل آن قرار نگرفتن هر کس در جای خودش است. متأسفانه در جامعه ما با توجه به مسائل فرهنگی، ابتلا به بیماری‌های روان‌تنی زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است به جای استفاده از فست‌فود از اسلوفود استفاده شود. فست فود غذاهایی هستند که سریع آماده و مصرف می‌شوند اما اسلوفودها به دسته‌ای از غذاها گفته می‌شود که در مدت زمان بیشتری مصرف می‌شوند و افراد می‌توانند در هنگام خوردن آنها با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از غذا لذت ببرند. این شیوه در سوئد پایه‌ریزی شده و نتایج مثبتی نسبت به مصرف آنها به دست آمده است.

کنگره سالیانه متخصصان داخلی ایران از 30 اردیبهشت تا 2 خرداد سال جاری از ساعت 8 صبح تا 17 در سالن همایش‌های رازی برگزار خواهد شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.