بیماری‌های مزمن با سبک زندگی افراد ارتباطی مستقیم دارد

سلامانه : سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: بیماری‌های مزمن که امروزه افزایش یافته با سبک زندگی افراد ارتباطی مستقیم دارد.

  
به گزارش فارس علیرضا بیگلری پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز هفته سلامت اظهار داشت: باید به مادران خود اعتماد کنیم چرا که هیچ دوستی و رسانه‌ای مانند مادران راه‌گشای افراد نیست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه بدن و روح انسا‌ن‌ها هدیه‌ای از سوی خداوند است، تاکید کرد: هیچ علمی نمی‌تواند عظمت خلقت خداوند را نشان دهد.

این مسئول با اشاره به اینکه باید هدیه خداوند را پاس بداریم، عنوان کرد: باید مراقب سلامت خود باشیم تا عمری طولانی و با کیفیت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با خودمراقبتی می‌توان از بسیاری از مشکلات پیشگیری کرد، تصریح کرد: با مراقبت از خود 50 درصد از مراجعه به پزشک و بستری شدن در بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد.

بیگلری با اشاره به اینکه در 30 سال گذشته اکثر بیماری‌ها عفونی بوده است، عنوان کرد: در این نوع بیماری‌ها نقش پزشکان بسیار بارز بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان بیشتر بیماری‌های کنونی را بیماری‌های همچون حوادث، سرطان، قلبی و عروقی دانست و افزود: این نوع بیماری‌ها در استان و کشور در حال افزایش است.

این مسئول پیاده‌روی، استفاده از غذای سالم، پیاده‌روی و استراحت را از راه‌های زندگی سالم خواند و خاطرنشان کرد: بیماری‌های مزمن با سبک زندگی افراد ارتباطی مستقیم دارد.

وی با اشاره به اینکه با خودمراقبتی بسیاری از بیماری‌ها درمان می‌شود، گفت: خودمراقبتی در دو بخش پیشگیری از بیماری و کنار آمدن با آن تاثیر دارد.

بیگلری ضمن اینکه از افراد خواست به پیام‌های بهداشتی دقت کنند و اعلام کرد: ما برای آینده آباد به نسلی سالم نیاز داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از مردم خواست مثبت فکر کنند و اذعان داشت: تفکر مثبت در حفظ سلامت افراد نقش مهمی دارد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.