گفتگوی سلامانه با دکتر محمدحسین انتظاری، متخصص تغذیه/

به بچه‌ها پاستیل و ژله بدهیم؟

به بچه‌ها پاستیل و ژله بدهیم؟

سلامانه : بعضی از بچه‌ها علاقه فراوانی به مصرف انواع پاستیل و ژله دارند. به‌نظر شما آیا می‌توان ژله و پاستیل را بدون محدودیت در برنامه غذایی بچه‌ها قرار داد؟

دکتر محمدحسین انتظاری، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی در این باره به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه می‌گوید: «اگر پایه اصلی ژله‌ها و پاستیل‌ها، ماده‌ای به نام ژلاتین باشد، مصرف آنها می‌تواند باعث سیری بچه‌ها بشود و جای غذای اصلی آنها را بگیرد. این در حالی است که ارزش تغذیه‌ای این محصولات، به‌هیچ عنوان با یک وعده غذای اصلی، برابری نمی‌کند». 

 مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می‌افزاید: «معمولا بیشتر پاستیل‌ها و ژله‌های موجود در بازار، حاوی رنگ‌های مختلف و طعم‌دهنده‌های متفاوتی هستند که هرچند این رنگ و اسانس‌ها در گروه مواد غذایی مجاز قرار دارند، اما مصرف مداوم آنها برای بچه‌ها به‌هیچ عنوان مناسب نیست و می‌تواند باعث ایجاد آلرژی، حساسیت‌های غذایی و ناراحتی‌های گوارشی در این گروه سنی بشود». 

دکتر انتظاری با هشدار به خانواده‌ها برای محدود کردن مصرف پاستیل و ژله در برنامه غذایی فرزندان خود ادامه می‌دهد:‌ «اگر این خوراکی‌ها که تقریبا در ردیف خوراکی‌هایی مانند چیپس و پفک قرار می‌گیرند، قبل از غذا مصرف بشوند، جلوی اشتهای بچه‌ها برای غذا خوردن را می‌گیرند و اگر بعد از غذا یا در طول روز هم به‌صورت مداوم خورده بشوند، ابتلا به اضافه‌وزن و چاقی را برای بچه‌ها به دنبال خواهند داشت». 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.