مصرف لبنیات در کاهش ابتلا به عفونت‌های شایع زنانه مؤثر است

مصرف لبنیات در کاهش ابتلا به عفونت‌های شایع زنانه مؤثر است

یک متخصص سلامت کودک ضمن تأکید بر تأثیر مصرف لبنیات بر کاهش ابتلا به عفونت‌های قارچی گفت: استفاده از لبنیات به ویژه ماست از آنجا که حاوی باکتری‌های مفید برای بدن هستند و در فراهم آوردن محیط اسیدی واژن مؤثرند، توصیه می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار سلامت ایسنا، دکتر آزیتا گشتاسبی عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی ابن سینا، با اشاره به اینکه عفونت‌های قارچی و کاندیدایی واژن می‌توانند از طریق تماس جنسی منتقل شوند، گفت: ابتلاء به عفونت‌های قارچی شیوع بالایی دارد ولی در عین حال درمان‌های آسان و دسترسی برای آن وجود دارد.

 

دکتر گشتاسبی افزود: برای پیشگیری از ابتلاء به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، پرهیز از دوش واژینال به غیر از موارد ضروری، خشک کردن و تعویض لباسهای زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست توصیه می‌شود.

 

گفتنی است که محیط اسیدی واژن نیز رشد میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا را تسریع می‌کند.

 

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا که در خیابان شریعتی ابتدای خیابان یخچال واقع است، برای نخستین بار در کشور کلینیک سلامت جنسی از سال 1390 را افتتاح نموده و به ارایه خدمات تخصصی در زمینی تشخیص و درمان مشکلات جنسی، درمان هرپس ویروسها از جمله تب خال، آبله مرغان، زونا و ...، درمان بیماریهای منتقل شونده از راه تماس جنسی، آموزش بهداشت جنسی، مشکلات جنسی در بیماریهای قلبی و عروقی، زنان، مغز و اعصاب می‌پردازد.

یکشنبه   22/02/92   9:11

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.