عفونتی که بعد از کاشت مژه گریبانگیر چشمان شما می‌شود

سلامانه : یک متخصص زیبایی گفت: مژه مصنوعی بدلیل ایجاد یک جسم خارجی بر روی چشم، امکان انتشار عفونت را افزایش داده و موجب تجمع باکتری و آلودگی‌ها می‌شود.

دکتر حبیب‌الله انصاری متخصص پوست، مو و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بدون شک داشتن مژه‌های پرپشت و بلند در زیبایی چهره تأثیر بسزایی دارد. 
از نظر آناتومی نقش مژه‌ها در چشم انسان و حیوانات حفاظت از چشم در برابر گرد و غبار و آلودگی است. 

وی ادامه داد: فقدان مژه در ظاهر شخص تأثیر منفی داشته و از طرفی زمینه‌ساز عفونت و بیماری‌های گوناگون چشم و اختلال در بینایی است. 

وی در ادامه گفت: اما امروزه بیشتر مراجعه کنندگان جهت کاشت مژه مصنوعی خانم‌هایی هستند که مژه‌های سالم و طبیعی دارند و صرفا برای افزایش زیبایی چهره دست به این اقدام می‌زنند. 

انصاری تصریح کرد: کاشت مژه در واقع چسباندن مژه مصنوعی بوسیله چسب‌های مخصوص بسیار قوی است که به سختی قابل کندن است اما انجام این عمل عوارض جانبی هم دارد که بعضی از آنها درصورت عدم رسیدگی در آینده خطرناک می‌شود. 

وی تأکید کرد: با عمل کاشت مژه چشم تحریک شده و علائمی چون خارش، ورم، خشکی، سوزش، قرمزی و پوسته‌ریزی پلک چشم پدید می‌آید. در بعضی موارد نیز تغییر رنگ پلک خصوصا تیره رنگ شدن پوست در حاشیه پلک مشاهده شده است. 

انصاری در پایان گفت: چسبی که در عمل کاشت مژه مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث تحریک پوست پلک شده و امکان ایجاد آلرژی در چشم را فراهم می‌آورد. همچنین مژه مصنوعی بدلیل ایجاد یک جسم خارجی بر روی چشم، امکان انتشار عفونت را افزایش داده و موجب تجمع باکتری و آلودگی‌ها می‌شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.