خطرناک‌ترین مسمومیت بهاره برای کودکان

سلامانه : پزشکان درخصوص مراقبت و پیشگیری از ابتلای کودکان به یکی از خطرناک‌ترین مسمومیت‌ها در فصل بهار به والدین هشدار می‌دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ‌ پزشکان هشدار می‌دهند خانواده‌ها به ویژه والدین در فصل بهار به خاطر افزایش میزان حشرات و انجام سم‌پاشی در اماکن مختلف با رعایت نکات خاصی از بروز مسمومیت ناخواسته در کودکان خود جلوگیری نمایند. 

گفتنی است، پزشکان توصیه می‌کنند خانواده‌ها در هنگام سم‌پاشی از منزل خارج شده پس از بازگشت به خانه در زمان مطمئن تمامی ظروف و وسایلی را که به خصوص کودک در تماس با آنها می‌باشد را مورد ضدعفونی قرار دهند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، یکی از علل شایع مراجعات اطفال خردسال به بخش اورژانس بیمارستان‌ها در سراسر دنیا ناشی از مسمومیت با دارو، مواد غذایی و آفت‌کش‌ها است. 

پزشکان توصیه می‌کنند، در صورت بروز مسمومیت در کودک والدین از انجام هر نوع درمان خودسرانه خودداری نموده کودک را سریعاً به مراکز پزشکی انتقال دهند. 

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند افراد به هنگام استفاده از مواد شیمیایی و انواع آفت‌کش‌ها از انواع وسایل ایمنی مانند ماسک، لباس‌های آستین بلند محافظ، جوراب، ‌ کفش و دستکش استفاده نمایند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.