بعد از شیمی درمانی ویتامین C بخورید

بعد از شیمی درمانی ویتامین C بخورید

سلامانه :یک گزارش جدید نشان می دهد که دوز بالای ویتامین C اثرات منفی شیمی درمانی را خنثی کرده و سدی در برابر ابتلا به سرطان است. همچنین ویتامین C می تواند تبدیل به یک درمان کم هزینه برای سرطان تخمدان و سرطان های دیگر باشد. 


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، به این ترتیب که بیماران مبتلا به سرطان تخمدان در مرحله 3 و 4 اثرات جانبی کمتری را با دریافت ویتامین C بعد از دوره شیمی درمانی تجربه می کنند.


علاوه بر این، محققان دریافتند که ویتامین C قادر به کشتن سلول های سرطانی بدون آسیب رساندن به سلول های سالم است.


البته باید به این نکته هم تاکید کرد که دریافت ویتامین C خوراکی تاثیرات ویتامین C تزریقی را نخواهد داشت چون مصرف این ویتامین از راه خوراکی سریعا دفع شده و به اندازه کافی جذب بدن نمی شود. ولی تزریق وریدی بسیار مفید فایده خواهد بود. 


محققان مصرف این ویتامین را به کسانی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند نیز توصیه کرده‌اند. زیرا ویتامین ث باعث تسلم شریان شده و کمبود آن در بیماران قلبی همراه با خشکی و سفتی رگها می‌شود و باعث بوجود آمدن درد در این افراد می‌گردد.


البته این ویتامین را نباید زیاد مصرف کرد چرا که تکرر ادرار، سنگ کلیه و اسهال را به دنبال دارد. همینطور اختلالات گوارشی، سنگ های مجاری ادراری از دیگر عوارض مصرف بیش از حد ویتامین C البته به فرم دارویی است. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.