۶۰ درصد عفونت‌های بیمارستانی در مردان دیده می‌شود

سلامانه : آمارهای اخیر نشان می‌دهند که حدود 60 درصد عفونت‌های بیمارستانی در مردان و 40 درصد این عفونت‌ها در زنان دیده می‌شود.

حمیدالله سلطانی استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: در چند دهه اخیر گسترش عفونت‌های بیمارستانی و شیوع مقاومت نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها منجر به افزایش عوارض مرگ و میر و هزینه مراقبت‌های مرتبط با سلامت در دنیا شده است.

وی با اشاره به اینکه شیوع عفونت های بیمارستانی در هر دو جنس و در تمامی گروه‌های سنی دیده شده است، تاکید کرد: آمارهای اخیر نشان می‌دهند که حدود 60 درصد عفونت‌های بیمارستانی در مردان و 40 درصد این عفونت‌ها در زنان دیده می‌شود.

سلطانی گفت: در بین عفونت‌های مختلف بیمارستانی،‌ عفونت‌های ادراری، تنفسی، خونی و محل عمل جراحی از سایر عفونت‌ها شایعتر بوده و هزینه‌های بیشتری را موجب می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم و اهمیت برنامه ریزی‌های پیشگیرانه جهت جلوگیری از پیدایش و گسترش ارگانیسم‌های مقاوم بیمارستانی یادآورشد: عفونت‌های بیمارستانی و افزایش مقاومت میکروب‌ها نسبت به داروهای موجود موضوعی بسیار مهم است که اگر از هم‌اکنون برای آن چاره اندیشی نشود،‌در آینده نزدیک عوارض و اثرات گسترده آن دامن اغلب کشورهای جهان را خواهد گرفت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.