ورزش به دفع مواد زاید بدن کمک می‌کند

یک متخصص طب ورزش با بیان این كه یکی از اثرات مهم ورزش منظم، بالا بردن متابولیسم پایه یا همان سوخت و ساز بدن است، گفت:‌ با این اثر ورزش موجب تعادل انرژی در بدن شده و به دفع مواد زاید بدن کمک می‌کند. دکتر حیدرپور در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: متابولیسم پایه انرژی است که بدن به صورت روزانه می‌سوزاند تا صرف فعالیتهای پایه‌ای خود همچون تنفس، گردش خون، ساخت ترکیبات مورد نیاز و دفع مواد زائد از بدن کند. این انرژی مورد نیاز بدن برای زنده ماندن است، قسمتهای عضلانی با سایز بزرگتر متابولیسم پایه بالاتری دارند، اما با افزایش سن از میزان این انرژی سوخته شده در بدن کم شده و این آغاز ازدیاد وزن و تجمع چربی در بدن است.

وی در ادامه تصریح کرد: در ضمن میزان متابولیسم پایه در زنان 10 درصد کمتر از مردان است و باید توجه داشت که متابولیسم پایه بدن 60 تا 70 درصد کل انرژی مصرفی روزنه را تشکیل می‌دهد.

این متخصص خاطرنشان کرد: از این میزان درصد انرژی که ارگانهای بدن برای فعالیتهای خود می‌سوزانند متفاوت است، کبد بالاترین میزان سوخت و ساز انرژی بدن را به خود اختصاص می دهد و پس از آن مغز و عضلات اسکلتی در جایگاه بعدی قرار می گیرند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.