استرس رابطه مستقیم با نقص سیستم ایمنی بدن دارد

سلامانه : دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران با اشاره به ارسال ۱۶۰۰ مقاله به این کنگره گفت: براساس تحقیقات استرس رابطه مستقیمی در تضعیف دستگاه ایمنی بدن دارد.

 به گزارش فارس، دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران عصر امروز با سخنرانی دبیر کنگره و رئیس سازمان محیط زیست آغاز به کار کرد.

در این کنگره که از نهم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه در تهران و برج میلاد برگزار می‌شود 300 سخنران به ارائه مقالات خود می‌پردازند.

جمشید حاجتی دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران در این مراسم گفت: بیش از یک سال برای برگزاری این کنگره برنامه‌ریزی شده است و هزار و 600 خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال و از میان آنها 300 مقاله جهت سخنرانی و بحث در کنگره انتخاب شده است.

به گفته حاجتی هزار و 300 مقاله نیز به صورت پوستر طراحی شده و هم‌چنین 40 کارگاه نیز در این کنگره برگزار خواهد شد.

وی همچنین به نقش آلودگی محیط زیست، هوا و مواد غذایی در تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان اشاره کرد و گفت: این عوامل موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و سبب می‌شود که بدن انسان مستعد ابتلاع به عنوان بیماری‌ها از جمله ام‌اس و آرتیس روماتوئیک شود.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران افزود: استرس نیز نقش مؤثری در بروز بیماری‌های مرتبط با دستگاه ایمنی انسان ایفا می‌کند و می‌توان گفت استرس ارتباط مستقیم با کاهش و نقص عملکرد سیستم دفاعی بدن دارد.

حاجتی ادامه داد: آلودگی‌های زیست‌محیطی نیز آلرژی‌های را در افراد مستعد ایجاد می‌کند حتی امواج و پارازیت نیز روی سیستم دفاعی بدن تأثیر منفی می‌گذارد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.