گلو درد موجب بروز اختلال عملکرد کلیه می‌شود

سلامانه : براساس نتایج بررسی ها گلو درد به ویژه نوع باکتریایی آن، ممکن است موجب بروز اختلال در عملکرد کلیه و بروز علائمی نظیر وجود خون در ادرار، تکرر ادرار و تورم اندام تحتانی شود.

علیرضا ملک متخصص گوش، حلق و بینی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  افزود: گلودردهای ویروسی و باکتریایی از نظر علائم، تا حد زیادی با هم تفاوت دارند و ممکن است عوارض متفاوتی را موجب شوند.

وی با بیان اینکه تهوع، استفراغ، دردهای شکمی، تب، گلودرد، وجود ترشحات فراوان بر روی لوزه‌ها، بزرگ شدن غده‌های لنفاوی گردن و گاهی بزرگی طحال و کبد از مهمترین علائم گلودردهای ویروسی است، تصریح کرد: اغلب این علائم در گلودردهای باکتریایی نیز مشاهده می‌شود و البته در این نوع گلودردها بر خلاف گلودردهای ویروسی، آبریزش بینی، سرفه و مشکلات عضلانی کمتری دیده می شود.

ملک ادامه داد: گلو درد به ویژه گلودردهای باکتریایی ممکن است با علائمی ظاهر شوند که فرد ارتباط بین گلودرد و عوارض و علائم به وجود آمده را متوجه نشود.

وی تاکید کرد: براساس نتایج بررسی‌ها گلو درد به ویژه نوع باکتریایی آن ممکن است موجب بروز اختلال در عملکرد کلیه و بروز علائمی نظیر وجود خون در ادرار و تورم اندام تحتانی شود.

ملک یادآور شد:" تب روماتیسمی" نیز می‌تواند از دیگر عوارض گلودردهای باکتریایی باشد که درد و تورم از مهمترین علائم مرتبط با آن است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.