آلرژی به پنی‌سیلین موجب تیرگی زیر چشم می‌شود

سلامانه : آلرژی نسبت به برخی از داروها مانند پنی‌سیلین می‌تواند بر روی پوست اطراف چشم‌ها اثر منفی گذاشته و در مدت زمان نه چندان طولانی موجب تیرگی زیر چشم شود.

منصور جواهری متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: پوست اطراف چشم، نازکی و ظرافت خاصی دارد و در مقابل عوامل مختلف به ویژه عوامل فیزیکی و شیمیایی آسیب‌پذیر است.

وی گفت: علت کاملا دقیق تیره شدن زیر چشم نامشخص است و البته برخی از عوامل در بروز این عارضه دخیل هستند.

جواهری با اشاره به نقش مواد حساسیت‌زا در بروز تیرگی زیرچشم‌ها، تأکید کرد: آلرژی نسبت به برخی از داروها مانند پنی‌سیلین می‌تواند بر روی پوست اطراف چشم‌ها اثر منفی گذاشته و در مدت زمان نه چندان طولانی موجب تیرگی زیرچشم شود.

وی یادآور شد: دود سیگار و قرار گرفتن در معرض هوای آلوده نیز می‌تواند خطر تیره‌شدن پوست زیرچشم‌ها را افزایش دهد.

جواهری گفت: در درمان عارضه‌ی تیرگی زیرچشم‌ها که عامل آن یک ماده و یا داروی ایجاد کننده حساسیت است، تا حد امکان باید از مصرف آنتی‌هیستامین پرهیز کرد.

وی افزود: برای درمان اینگونه موارد سیاهی زیرچشم‌ها، تنها باید از ماده‌ی ایجاد کننده‌ی حساسیت که می‌تواند یک نوع دارو باشد، دوری کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عددی را که تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.