آمار طلاق در ازدواج های اینترنتی

سلامانه: اینترنت و فضای مجازی یکی از بسترهای آشنایی بین دختر و پسر است و می تواند منجر به ازدواج شود و طبق آمارها از هر 10 ازدواج 8 طلاق صورت می گیرد.

طبق آمارهای بدست آمده از هر 10 ازدواج اینترنتی 8 مورد آن منجر به طلاق و جدایی شده است و شاید 2 مورد باقیمانده نیز زندگی خوبی نداشته باشند.

به گزارش سلامانه، رکنا نوشت: یکی از سنتهای خوب ما مسلمانان ازدواج و آن هم در سن مناسب و بهار جوانی می باشد اما زمانی که جوانان مسیر خود را فراموش کنند و ندانند که چطور باید همسر آینده خود را انتخاب کنند این سنت حسنه را به خطر انداخته و معضلاتی را برای خود،خانواده و جامعه به ارمغان می آورند.

امروزه شاهد نمونه دیگری از پرونده ها هستیم که عده ای با بهانه ازدواج با افراد دیگر ارتباط برقرار کرده و از آنان سوءاستفاده های مالی یا غیراخلاقی می کنند.

یکی از بسترهای آشنایی بین دختر و پسر اینترنت و فضای مجازی است آشنایی اینترنتی هم می تواند منجر به ازدواج و پیوند بین خانواده ها شود و هم می تواند زمینه و بستری برای سوءاستفاده و کلاهبرداری باشد در مورد اول طبق آمارهای بدست آمده از هر 10 ازدواج اینترنتی 8 مورد آن منجر به طلاق و جدایی شده است و شاید 2 مورد باقیمانده نیز زندگی خوبی نداشته باشند.

بنابراین از همان ابتدا بطور وضوح می توان مشاهده کرد اینترنت و فضای مجازی مجازی بستر خوبی برای آشنایی و ازدواج و همسریابی نخواهد بود زیرا وقتی دونفر بصورت مجازی با همدیگر آشنا می شوند هیچ شناختی از همدیگر ندارند مثلاً اینکه آداب و رسوم و فرهنگ هر کدام چگونه است، اعتقادات آنها چه اندازه است یا از نظر مالی و سطح توقعات در چه مرتبه ای قرار دارند و خلاصه اینکه هیچ شناختی از اخلاق و خلق و خوی یکدیگر ندارند و می خواهند تمام این اطلاعات را از طریق چت کردن با طرف مقابل و بدون اینکه رودر رو باشند بدست آورند.

ازدواج های اینترنتی

مسلماً وقتی دو نفر بصورت مجازی با همدیگر آشنا می شوند اطلاعات واقعی از خود نشان نمی دهند و سعی می کنند خود را خوش اخلاق و خوب جلوه کنند تا طرف جذب و شیفته او گردد و کار تا جایی پیش می رود که در فضای مجازی عاشق هم شده و سپس به خانواده ها اطلاع داده و به خاستگاری می روند ولی این اطلاع به والدین دیگر هیچ سودی ندارد زیرا آن دو جوان برای آینده خودشان تصمیم گرفته اند.

کلاهبرداری اینترنتی

گاهاً نیز شاهد پرونده های متعددی هستیم که عده ای با بهانه ازدواج از دیگران کلاهبرداری ،سوءاستفاده های غیراخلاقی و یا حتی اخاذی می کنند و باعث آبروریزی و هتک حیثیت خود و خانواده شان می شوند.پس به جوانانی که قصد انتخاب همسر و ازدواج دارند توصیه می گردد اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی محیط خوبی برای انتخاب همسر آینده که مهمترین تصمیم زندگی هر فرد می باشد نیست و نمی توان به آن اعتماد کرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif